Konferencja Jubileuszowa PreZero: 10 lat od podpisania umowy PPP

Konferencja Jubileuszowa PreZero: 10 lat od podpisania umowy PPP

Pre Zero Polska świętuje jubileusz 10-lecia podpisania umowy Partnerstwa Publiczno-Prywatnego z Miastem Poznań, co umożliwiło budowę Instalacji Termicznego Przekształcania Odpadów. Z tej okazji w Poznaniu odbyła się Konferencja Jubileuszowa PreZero z szerokim udziałem władz i członków Stowarzyszenia Producentów Energii z Odpadów.

10 lat temu pomiędzy Miastem Poznań, a firmą PreZero Zielona Energia została zawarta umowa w formule „Zaprojektuj, Wybuduj, Sfinansuj i Zarządzaj”, co umożliwiło powstanie ITPOK w Poznaniu. Oba podmioty – PreZero oraz Miasto Poznań są członkami Stowarzyszenia Producentów Energii z Odpadów.

Na ręce Szymona Cegielskiego, Dyrektora ITPOK w Poznaniu i Członka Zarządu PreZero Zielone Energia, dyplom gratulacyjny wręczyła Alina Pisiecka Przewodnicząca SPEO.

Gospodarze spotkania rozpoczęli konferencję dwoma prezentacjami:
– PreZero w Polsce i Europie – Kamil Majerczak (CEO PreZero Polska)
– ITPOK jako przykład wzorcowego Partnerstwa Publiczno – Prywatnego – Szymon Cegielski (Członek Zarządu PreZero Zielona Energia).

W imieniu Stowarzyszenia wystąpił radca prawny SPEO Artur Modrzejewski wystąpił z prezentacją na temat „Rola SPEO w tworzeniu uwarunkowań przyjaznych dla budowy i eksploatacji ITPOKów w Polsce”.

W trakcie Konferencji z prezentacjami wystąpili także inni członkowie Stowarzyszenia:
– Rola Termicznego Przekształcania Odpadów w Krakowie – realizacja i zamierzenia inwestycyjne – Jakub Bator (Prezes Krakowskiego Holdingu Komunalnego w Krakowie)
– Kwalifikowanie energii z odpadów jako OZE – Tomasz Gulczewski (Dyrektor ProNatura Bydgoszcz)
– PCE jako ważne źródło energii odnawialnej dla Trójmiasta – Grzegorz Walczukiewicz (Port Czystej Energii Gdańsk).

W drugim dniu Konferencji uczestnicy zwiedzali Instalację Termicznego Przekształcania Odpadów. Z tej okazji w Poznaniu.

Zdjęcia: PreZero i SPEO.


Konferencja Jubileuszowa PreZero: 10 lat od podpisania umowy PPP